Sószobánk hatékony hatásai:
Parajdi sóról általában:
Az emberi szervezet vízből és sókból áll. Só alatt nem a hagyományos értelemben vett finomított konyhai sót értjük, hanem a természetben, eredeti állapotában előforduló sókat, melyben különböző mennyiségű, és minőségi ásványi anyagok vannak. Ezek közül a parajdi só a világona legjobb minőségű 84 féle ásványi anyagot tartalmaz.
A parajdi só az Ősoceán kiszáradásakor keletkezett, minden ásványi anyagot és nyomelemeket tartalmaz. Ez a kézzel bányászott és aprított só mentes mindennemű környezeti szennyeződéstől, adalékanyagtól. A parajdi só abban különbözik a tööbbi sótól, hogy (ez küllemében is látszik) nem vonják ki belőle a természetes iszapot, ami egyedülálló természetes olajeszenciát tartalmaz.
-
Védi a sejteket és különösen az agysejteket az elsorvadástól. 87%
-
Fontos az érzelmi és lélektani zavarok kezelésében. 82%
-
Tisztítja a tüdőt, a hörgöket. / Alergia / 87%
-
Ápolja a problémás bőrt /ekcéma, pattanás, mitesszer/. 87%
-
Meggátolja a túlzott izzadást. 85%
-
Megvéd a viszér, hajszálrepedésektől. 86%
-
A köszvény és az izületi gyulladások 85%
-
Erősíti a csontokat. 82%
-
A só nyelvre téve meggátolya a száraz köhögést 83%
-
Fertőtlenít, tisztít, vízlágyító hatású 89%
-
Kivállóan ápolja, és védi a bőrt, /ekcéma, miteszeres, pattanásos bőr esetén, pikkelysömör stb / 88%
-
Vírus, baktérium ölő hatású 89%
-
Izület, reuma 85%
-
Arthritis /csípő-térd-váll-könyök-kéz-boka / 92%
-
Hátsó nyaki és háti spondylosis 78%
-
Nátha, arc- homloküreggyulladás 82%
-
Felső légutak akkut megbetegedések 84%
Ki ne hallott volna már a jó öreg házi gyógymódról: fájó fülre tegyünk meleg sót. Igen ám, de nem mindegy, milyen sót használunk.
Só-szobánk levegőjének relatív magas páratartalma van. Porszemcsék mikrobák virágpor és gombák kicspódnak a falakon, a rájuk üllepedő vízpára hatására, másrészt a lebegő részecskéket belélegezve már a légutak felső szakaszának nyálkahártyáján megtapadnak. A belélegzett levegő felmelegszik, relatív nedvességtartalma csökken, ujjból telítődhet vízpárával. Kilélegzéskor a tüdőből vízpárával telített levegő távozik, és ez a folyamat a tapadós hörgőváladék felhígulásához vezet.
|